Rentgen nr 25 Radosław Całka

1. Twój wiek?

Okrągła 30.

2. Twoja Ksywka?

Nigdy chyba żadnej nie miałem.

3. Twoje zalety to?

Szczery, pewny siebie, ambitny.

4. Twoje wady to?

Czasami ta pewność siebie mnie gubi.

Ostatnimi czasy polubiłem polski rap. Bardzo podoba mi się twórczość Taco Hamingway'a. Konkretnie ulubionego kawałka nie mam. Może „nostalgia” lub „bakayoko”.

6. Lubisz czytać książki? Podaj tytuł ostatniej przeczytanej książki.

Lubię najbardziej książki o tematyce kryminalnej, zawsze wciągają mnie książki Stephen'a Kinga. Aktualnie czytam„Śpiące królewny” autorstwa właśnie Stephen'a oraz co ciekawe jego syna Owena.

7. Ulubiony Klub piłkarski?

Nigdy mocno nie utożsamiałem się z żadnym klubem. Lubię Real Madryt i co ciekawe i niezrozumiałe dla wielu                  FC Barcelonę.

8. Ulubiony piłkarz w Polskiej Ekstraklasie?

Bardzo rzadko oglądam mecze naszej ekstraklasy. Trochę przez to że jest mocno hmmmm „zwariowana” :D chyba dlatego też że nie mam canal+ ;) Po za tym często niezrozumiałe są dla mnie decyzje polskich sędziów. Jeśli miałbym już wybrać tego piłkarza to na pewno byłby to Jakub Błaszczykowski. Myślę że z czasem udowodni też Swoją klasę na boisku.

9. Ulubiony piłkarz na świecie?

Tu też nie będę oryginalny Cristiano Ronaldo. Jestem pod wrażeniem tego w jaki sposób doszedł do miejsca w którym się znajduje. Zawsze zastanawiam się skąd bierze motywację do ciągłego rozwoju. Myślę że jeszcze długo będziemy go oglądać na najwyższym poziomie.

10. Od ilu lat grasz w piłkę? Jak zaczęła się Twoja przygoda?

Piłkę kojarzę w swoim życiu od zawsze. Bieganie za piłką całe dnie, kopanie o każdą ścianę. Rozgrywki między klasowe, międzyszkolne. Prawie każde wolne popołudnie spędzało się w towarzystwie futbolówki.

11. W jakich klubach piłkarskich grałeś przed Sokołem?

Sokół Kołbiel był moim pierwszym klubem, sezon czy półtora grałem też w CKKS czyli połączeniu klubu kołbielskiego z celestynowskim.

12. Pozycja w której dobrze czujesz się na boisku?

Chyba moją ulubioną na boisku była rola skrzydłowego ale miałem możliwość grania na każdej pozycji oprócz bramkarza. Wszędzie potrafiłem odnaleźć radość z gry bo o to w tym chodzi. Tak samo jak teraz gdy występuje w roli środkowego obrońcy.

13. Twój autorytet wśród trenerów, których spotkałeś na swojej ścieżce piłkarskiej?

Nie jestem w stanie wskazać jednego trenera który był dla mnie autorytetem. Każdego z trenerów szanowałem i słuchałem aby jak najwięcej się nauczyć i stać się lepszym zawodnikiem a także człowiekiem. Miło wspominam każdą współpracę. Moimi trenerami byli: Zbigniew Parol, Robert Stelmach, Norbert Przybysz, Grzegorz Michalczyk, Bogdan Wójcik, Jacek Tracz, Krzysztof Adamczyk, Grzegorz Laskus (grający trener) i jest oczywiście obecny Trener Łukasz Wilczek. Trener jest bardzo ważny ale najpierw trzeba samemu mocno popracować bo bez wysiłku i stu procentowego poświęcenia piłkarzy to nawet najlepszy trener w Europie nie będzie w stanie zbudować drużyny.

14. Co lub kto skłonił Cię do gry w Sokole?

Największym bodźcem do powrotu byli moi młodsi bracia. Sam też miałem chęć spróbować ponownie jak się dowiedziałem o reaktywacji Sokoła w końcu grałem tu od zawsze ale myślę że gdyby nie namowy Żewłaków to bym odpuścił stwierdzając że już za późno.

15. Najlepszy zawodnik z naszej drużyny?

Każdy zawodnik wprowadza do drużyny jakaś potrzebna cechę (technikę, waleczność, szybkość, nieustępliwość, spokój) dzięki której wszyscy jako całość jesteśmy lepsi.

16. Zawodnik Sokoła w którym widzisz potencjał?

Paweł Szymanek czekam na powrót między słupki ;)

17. Czy Twoim zdaniem jest u nas zawodnik niedoceniany?

Gdyby wszyscy którzy zadeklarowali chęć gry uczęszczali na treningi to pewnie byli by tacy zawodnicy niestety tak nie jest. Wydaje mi się że Ci którzy chcą serio potrenować Swoje szansę w mniejszym lub większym wymiarze czasowym dostają.

18. Dusza towarzystwa w Sokole?

Kierownik Michał Parol bramkarz Paweł Szymanek oraz hmmm napastnik Adek Gąska ;)

19. Król imprezy w Sokole?

Poczekam z werdyktem na oficjalną imprezę ;)

20. Największy nerwus w Sokole?

Mały a taki nerwowy ;)

21. Pierwsza szklana w Sokole? ;)

Tu nie wiem czy chodzi o napoje wyskokowe czy o częste kontuzje ;) delikatny jak szklanka podobno był Mysza ale, po ostatnich wydarzeniach to może się zmienić ;D a szklana czyli spragniony to nie wiem bo sportowcy nie piją ;) a My jesteśmy klubem sportowym.

22. Twój cel na tę rundę i przyszły sezon?

Dograć bez kontuzji, zaliczyć jak najwięcej minut i w końcu trafić w ten biały prostokąt na końcu boiska. W przyszłym sezonie chciałbym zobaczyć drużynę która walczy do końca o każdą bramkę każdy punkt. Drużynę którą stać na wszystko :)

23. Kogo nominujesz do następnego RTG? :)

Nominuję bramkarza Radzikowskiego :D