Rentgen nr 3 Mateusz Biernat

1. Twój wiek?

Za kilka dni kończę 27 lat.

2. Twoja Ksywka?

Kevin ( ale nie sam w domu).

3. Twoje zalety to?

Odpowiedzialność, upór, poczucie humoru i oczywiście masa haha :D

4. Twoje wady to?

Trochę tego jest, nie wiem od czego zacząć. Zapewne jest to „gorąca głowa” na boisku oraz „niewyparzony” język.

Słucham różnej muzyki, w zasadzie wszystkiego po trochu i ciężko mi wybrać ulubiony utwór.

6. Lubisz czytać książki? Podaj tytuł ostatniej przeczytanej książki.

Tak, bardzo lubię czytać. Książki, tak jak piłka są dla mnie ucieczką od problemów dnia codziennego i pozwalają na chwilę przenieść się w „inny wymiar”. Bardzo lubię kryminały, a ostatnia przeczytana książką to„ Oskarżenie” Remigiusza Mroza.

7. Ulubiony Klub piłkarski?

Juventus Turyn.

8. Ulubiony piłkarz w Polskiej Ekstraklasie?

Nie mam takiego zawodnika.

9. Ulubiony piłkarz na świecie?

Niestety już nie grający Alessandro Del Piero.

10. Od ilu lat grasz w piłkę? Jak zaczęła się Twoja przygoda?

Gram zapewne od czasu kiedy miałem 3-4 lata, jeżeli kopanie piłki na podwórku z dziadkiem można nazwać grą :D Lecz to właśnie dzięki dziadkowi polubiłem tę grę. Jeżeli chodzi już o grę na jakimś poziomie rozgrywkowym to od czasów debiutu w juniorach minęło już jakieś 14 lat.

11. W jakich klubach piłkarskich grałeś przed Sokołem?

Moja przygoda z piłką klubową rozpoczęła się w klubie z sąsiedniej gminy RKS „Bór „ Regut, gdzie grałem w drużynie juniorów ( rocznik 92) a później seniorów. Później troszkę piłki 6-cio osobowej oraz mały epizod w LZS-ach i teraz Sokół.

12. Pozycja w której dobrze czujesz się na boisku?

Moją nominalną pozycją był napad, teraz gram najczęściej na lewej obronie, ale na jednej jak i drugiej pozycji czuje się bardzo dobrze.

13. Twój autorytet w śród trenerów, których spotkałeś na swojej ścieżce piłkarskiej?

Trenowałem z wieloma trenerami, ale chyba największym autorytetem dla mnie był Albert Niemiec.

14. Co lub kto skłonił Cię do gry w Sokole?

O reaktywacji Sokoła dowiedziałem się od Mateusza Maczugowskiego, a do przyjścia na pierwszy trening skłoniła mnie ciekawość oraz chęć zagrania jeszcze kilku meczy o punkty, reprezentując klub z rodzimej gminy.

15. Najlepszy zawodnik z naszej drużyny?

Myślę ze takim zawodnikiem jest ktoś zostawiający całe serce i siły na boisku, czyli Bartek Prus.

16. Zawodnik Sokoła w którym widzisz potencjał?

Mamy w naszych szeregach wielu młodych chłopaków, którzy już grają w pierwszym składzie a za 2-3 lata będą tworzyć trzon tej drużyny. Żeby nie osiadali na laurach nie wymienię żadnego nazwiska.

17. Czy Twoim zdaniem jest u nas zawodnik niedoceniany?

Uważam ze każdy gra tyle na ile pozwala jego przygotowanie fizyczne, a jeżeli ktoś czuje się niedoceniony to może po prostu zbyt mało trenuje i nie pokazuje się trenerowi z dobrej strony.

18. Dusza towarzystwa w Sokole?

Niestety nie mogę wymieniać siebie, więc powiem Michał Parol.

19. Król imprezy w Sokole?

A to była już jakaś impreza? Hahaha :D

Hmm, to jest ktoś bardziej nerwowy na boisku niż ja?

21. Pierwsza szklana w Sokole? ;)

Mam kilku faworytów, ale wybór jest bardzo trudny.

Moim celem na tę rundę jest pomoc drużynie w odklejenia się od miana „czerwonej latarni” i awansie o kilka pozycji w górę tabeli. Chciałbym zdobyć jakieś bramki, które przybliżą nas do odbicia się od dna tabeli oraz dograć rundę bez kontuzji. Jeżeli chodzi o przyszły sezon to nie wybiegam aż tak daleko myślami, aczkolwiek jak zdrowie pozwoli to myślę iż będziemy walczyć z chłopakami o wysokie miejsce w tabeli.

23. Kogo nominujesz do następnego prześwietlenia? :)

Idąc tokiem myślenia poprzedników, nominuję kolejnego obrońcę Adriana Gąskę.