Rentgen nr 5 Michał Parol

2. Twoja Ksywka?

Kiero ;)

3. Twoje zalety to?

Łatwa komunikatywność, dobry pomysł, spontaniczność, dobry humor.

4. Twoje wady to?

Nie lubię przegrywać.

5. Jakiej muzyki słuchasz? Ulubiony kawałek?

To nie przypadek i nie żart, ale moim ulubionym muzykiem jest raper Sokół ;) kawałek; podróby.

6. Lubisz czytać książki? Podaj tytuł ostatniej przeczytanej książki.

Lubię, ale molem nie jestem, jedna do roku, ostatnio przeczytałem biografie Rafała Jackiewicza.

7. Ulubiony Klub piłkarski?

1 Sokół 2.Legia 3. Reprezentacja Polski 4. Juventus.

8. Ulubiony piłkarz w Polskiej Ekstraklasie?

Kuchy King.

9. Ulubiony piłkarz na świecie?

Gigi Buffon.

10. Od ilu lat grasz w piłkę? Jak zaczęła się Twoja przygoda?

Grałem przez 20 lat, dziś już nie gram, ale jak zdrowie da to może jeszcze zaskoczę ;)

11. W jakich klubach piłkarskich grałeś przed Sokołem?

Przed to w żadnym, zacząłem w Sokole w wieku 10 lat i grałem do 19 z przerwa na jeden sezon w CKS Celestynów, grałem w „szóstkach” kolejno w Celestynowskiej Lidze Królewskich, Dragons i zakończyłem zerwanym więzadłem w mińskiej lidze szóstek, a drużyna nazywała się Mińska Legia. Były jeszcze drużyny turniejowe takie jak Maskara czy ostatnio mój autorski projekt Czarodzieje, jest to drużyna kolegów delikatnie przed albo juz po 30, wygraliśmy ostatni turniej o Puchar Wójta, grałem tez w lidze wiosek w Świdrze Radachówka i bardzo dobrze wspominam tamte rozgrywki, było biednie i przaśnie ale miało to swój klimat. Teraz jestem po operacji, kończę powoli rehabilitacje, Chciałbym jeszcze zagrać w Sokół Old Boys z moimi kolegami jak zdrowie pozwoli.

12. Pozycja w której dobrze czujesz się na boisku?

Ławka rezerwowych od roku i funkcja kierownika drużyny :) czasami koniec czegoś jest początkiem czegoś nowego, niekoniecznie gorszego, ważne aby porażkę przekuć w sukces.

13. Twój autorytet wśród trenerów, których spotkałeś na swojej ścieżce piłkarskiej?

Trener Wilczek zdecydowanie, 3 dzieci, odpowiedzialna funkcja w pracy 3 treningi w tygodniu, a mimo to jak zadzwonię do niego o północy to odbierze telefon i streści mi ostatni sparing drużyny, bardzo go szanuje.

14. Co lub kto skłonił Cię do gry w Sokole?

Tata Zbyszek.

15. Jak zostałeś kierownikiem drużyny seniorów Sokoła Kołbiel?

Zadzwonił do mnie Trener Łukasz Wilczek i zapytał czy mu pomogę w naborze, prywatnie jesteśmy kumplami, ja uruchomiłem mojego drugiego serdecznego przyjaciela Marcina Rokickiego który zapromował nabór na FB „Przystanek Kołbiel”, przyszło chyba ze 40 chłopaków to był szok, ale jeszcze wtedy nie było żadnej propozycji konkretnej, dopiero jak „Żaku” został oficjalnie trenerem zrobił mnie oficjalnie kierownikiem :) nigdy bym nie przypuszczał, że zajdzie to Az tak daleko i tak się wciągnę, tak jak wspomniałem wyżej to że nie mogę grac nie znaczy że nie będę uczestniczył w życiu drużyny. Bez cienia wątpliwości powiem ze jest to moja pasja która mnie pochłania bezpowrotnie.

16. Najlepszy zawodnik z naszej drużyny?

Młodszy z braci Prus, młodszy z braci Wasińskich, najstarszy z braci Całka.

17. Zawodnik Sokoła w którym widzisz potencjał?

Michał Prasuła, niestety ta historia na potencjale się kończy.

18. Czy Twoim zdaniem jest u nas zawodnik niedoceniany?

Tak, Krystian Michalski.

19. Dusza towarzystwa w Sokole?

Ostatnio w przychodni w poczekalni do lekarza spotkałem Mateusza Maczugowskiego, bardzo sympatyczny facet.

20. Król imprezy w Sokole?

Paweł Szymanek.

Mateusz Biernat, jak włączy grzałkę na boisku to katastrofa, na szczęście dobrych meczy ma więcej i z wiekiem te nerwy ustąpią.

22. Pierwsza szklana w Sokole? ;)

Adriana Gąskę kiedyś zapytałem ile musi wypić żeby mieć dwa promile, on odpowiedział ze dwa promile to musi trzy dni nie pic :) wybieram jego.

Znaleźć sponsora na autobus którym moglibyśmy jeździć razem na wyjazdy, zapełnić trybuny w minimum 100 kibiców na każdym meczu, z prywatnych chciałbym jeszcze zagrać w piłkę.

24. Czy przegrałeś kiedyś z Sokołem Kołbiel grając w innej drużynie?

W oficjalnym meczu nigdy nie grałem przeciwko Sokołowi.

25. Michał, każdy wie że interesujesz się piłką nożna i nie tylko, doszły mnie słuchy że uczestniczysz w maratonach? Jakie dystanse Cie interesują? Opowiedz coś o tym.

Moim ulubionym dystansem jest dystans dom-delikatesy kulfon, kondycja słabsza to na powrocie czasem brakuje siły.

26. Kogo nominujesz do następnego prześwietlenia? ;)

Nominuje Trenera Łukasza Wilczka.