Rentgen nr 6 Trener Łukasz Wilczek

2. Twoja Ksywka?

Żaku.

3. Twoje zalety to?

Spokój i wytrwałość w dążeniu do celu.

4. Twoje wady to?

Trudność w przyznaniu się do błędu.

5. Jakiej muzyki słuchasz? Ulubiony kawałek?

Słucham wszystkiego po trochu.

6. Lubisz czytać książki? Podaj tytuł ostatniej przeczytanej książki.

Nie mam czasu czytać książek, zbyt dużo czasu pochłania mi rodzina, praca i treningi, ale ostatnią książką którą przeczytałem to “Narodowy model gry”.

7. Ulubiony Klub piłkarski?

Lubię wszystkie kluby gdzie grają Polacy.

8. Ulubiony piłkarz w Polskiej Ekstraklasie?

Z całym szacunkiem, ale nie mam ulubionego piłkarza. :)

9. Ulubiony piłkarz na świecie?

Nie mam ulubionego piłkarza ale lubię patrzeć jak grają Luiz Suarez i Piotr Zieliński.

10. Od ilu lat grasz w piłkę? Jak zaczęła się Twoja przygoda?

W piłkę nożną gram odkąd pamiętam. Moja przygoda z piłką zaczęła się w trampakrzach (jako piłkarz) Sokoła Kołbiel i trwa do dziś(jako trener) Sokoła Kołbiel.

11. Jak zostałeś Trenerem seniorów Sokoła Kołbiel?

Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Gdy zapadła decyzja w zarządzie Akademii Sokół Kołbiel że reaktywujemy drużynę seniorów, a chętnych trenerów do objęcia posady nie było, od razu zgłosiłem swoją kandydaturę. Do pomocy w odbudowie drużyny zaprosiłem mojego kolegę Michała Parola z którym grałem od małego. :)

12. W jakich klubach piłkarskich grałeś przed Sokołem?

Od zawsze grałem i gram w Sokole Kołbiel.

13. Pozycja w której dobrze czujesz się na boisku?

Kiedyś dobrze czułem się na bokach pomocy i obrony, teraz najlepiej czuje się na środku obrony.

14. Twój autorytet wśród trenerów, których spotkałeś na swojej ścieżce piłkarskiej?

Mirosław Bębnowicz i Jacek Tracz. Dzięki pierwszemu przebiłem się jako junior do pierwszego składu Sokoła Kołbiel, a drugi pomógł mi wrócić do gry po kontuzji kolana oraz uświadomił mi że jestem stworzony do gry na środku obrony.

15. Co lub kto skłonił Cię do gry w Sokole?

Ja i mój brat Rafał od małego chodziliśmy na mecze Sokoła i marzyliśmy żeby kiedyś wspólnie zagrać w pierwszej drużynie Sokoła, więc po części jemu zawdzięczam to że gram i trenuje Sokół.

16. Najlepszy zawodnik z naszej drużyny?

W naszej drużynie jest kilku bardzo dobrych zawodników, więc nie chciałbym wyróżniać jednego.

17. Zawodnik Sokoła w którym widzisz potencjał?

Według mnie:

Michał Prasuła ale on nie wierzy w siebie i w swoje możliwości.

Paweł Wilczek który musi nauczyć się słuchać innych.

Krystian Michalski który musi złapać pewności siebie.

Bartek Prus który musi uświadomić sobie ze jest liderem tej drużyny.

Bracia Żewłaki którzy mogą wiele.

18. Czy Twoim zdaniem jest u nas zawodnik niedoceniany?

Myślę że każdy dostaje tyle na ile zasługuje w danym dniu lub momencie.

19. Dusza towarzystwa w Sokole?

Nasz kierownik i wszyscy zawodnicy razem wzięci tworzą fajny klimat.

20. Król imprezy w Sokole?

Na chwilę obecną ciężko mi się na ten temat wypowiedzieć.

Jest kilku, ale to zachowam dla siebie. Na pewno postaram się złagodzić ich gorący temperament. ;)

22. Pierwsza szklana w Sokole? ;)

Mateusz Maczugowski ciągle słyszę że stoi w kolejce do lekarza… ;) ;)

Celem na tę rundę jest pokazanie wszystkim niedowiarkom że chłopaki potrafią grać w piłkę.

24. Trenerze, powróćmy jeszcze do turnieju o Puchar Wójta Gminy Kołbiel. W ćwierćfinale Czarodzieje grali z Saturnem, czy faulowałeś w polu karnym przy wyniku 1:0 dla Czarodziei Adriana Gąskę? ;)

Nie mi to oceniać, od tego jest sędzia. Jakby zagwizdał faul to bym nie protestował, ale tego nie zrobił więc…. :D

25. Kogo nominujesz do następnego Rentgena? ;)

Do kolejnego rentgena nominuję Pawła Szymanka, ale nie wiem kto mu ułoży pytania. :D