Sokół nie do końca wycisnął sok w Tarczynie. XVI kolejka Klasy B!

Na jesieni zebraliśmy jabłka, ale na wiosnę nie zdołaliśmy wycisnąć z nich Sok w Tarczynie.

O godz.16 dnia 4.05. Długi weekend majowy a tu najdalszy wyjazd w tym sezonie do Tarczyna (czy to ten Tarczyn od soków - nie wiem nie sprawdziłem, ale chyba tak), każdy z zawodników nie jednego grilla już zaliczył a tu trzeba wyjść na boisko i zasuwać dla najlepszego klubu pod słońcem. Pogoda do gry idealna 15 C. zaczynamy od motywacji, zbieramy się w kółku Kiero ma gadane tu trzeba przyznać próbuje z każdego ściągnąć presję i po chwili wszyscy krzyczą WOJNA - jest to nas okrzyk bojowy - nie ma nic wspólnego zabijaniem, agresją, niszczeniem. Dla nas to słowo oznacza walka do końca!!!!
Ruszamy boisko twarde, trawy brakuje ale nie ma co oczekiwać cudów to B Klasa. Linia pola karnego dzieli zaledwie 2 metry od linii autowej. Każdy aut wyrzucony na wysokości pola karnego stwarza zamieszanie nie koniecznie zagrożenie. UKS Tarczyn gra tylko takimi zagraniami - nic więcej przez cały mecz nie pokazali. 10 minuta meczu Marcin Wasiński wychodzi sam na sam po świetnym podaniu Pawła Budyty, niestety piłkę posyła nad poprzeczką. Po kolejnych 5 minutach Marcin Wasiński ma kolejną sytuację, piłka po poprzeczce wychodzi na aut bramkowy. 24 minuta meczu bramka przypadkowa dla gospodarzy. Jakiś ping-pong w polu karnym. 38 minuta Bartek Prus - wspaniały rajd naszego kapitana. Po tej bramce przestałem notować - emocje wzięły górę. Druga połowa pod nasze dyktando. Oni tylko aut i w pole karne, aut i w pole karne i po jednej z takich akcji padła bramka dla gospodarzy. Michał Prasuła zniesiony z boiska - groźna wyglądająca kontuzja - Michał jesteśmy z Tobą. Pod koniec meczu Marcin Wasiński uderza jeszcze w poprzeczkę mało brakowało.
Niestety ten mecz przegrywamy. Ale byliśmy lepszą drużyną, nie mamy się czego wstydzić. To kolejny mecz pokazujący że można wygrać z każdym w tej lidze a wyniki nasze na wiosnę nie są przypadkowe.
Jeszcze linijka należy się Panu sędziemu bo ma wyjątkowy zmysł widzenia ze środka boiska autów i spalonych - nie chciał niestety zdradzić jak on to robi. Powinno się gwizdać z duchem sportu, nie jestem pewien nie gwiżdże. Kolejna sytuacja nasz zawodnik kopnięty po gwizdku ewidentna czerwona kartka, dostaje żółtą.
Trzy wnioski na koniec:
- Sokół jest najlepszy w tej lidze!
- Nasi kibice - zawsze z nami!
- UKS Tarczyn awans - no żart!!! :)

Po meczu zapytany nasz kapitan, strzelec jedynej bramki dla Sokoła.

Kapitanie! Gratulacje za bramkę strzelona, ale o jedna za mało do chociażby jednego pkt by przywieść do Kołbieli co sądzisz o meczu? Czujesz nie dosyt?

Dziękuje. Już na samym początku wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz, patrząc jak ta drużyna punktuje w tej rundzie. Jak zobaczyliśmy jak fatalne jest to boisko i jeśli chodzi o nawierzchnie i jego bardzo małe rozmiary to wiedzieliśmy, że będzie jeszcze ciężej. Podsumowując całe spotkanie stworzyliśmy sobie dużo więcej dogodnych sytuacji od przeciwnika lecz zabrakło lepszej skuteczności. Sędzia też dołożył swoje 5 groszy. Gwizdał jak mu się podobało. Niedosyt pozostaje bo zasłużyliśmy przynajmniej na jeden punkt, ale taka jest piłka, po prostu przeciwnik wykorzystał wszystkie swoje okazje, a u nas tego zabrakło. Oczywiście nie załamujemy się, bo ta runda w naszym wykonaniu i tak jest dobra patrząc na wyniki w rundzie jesiennej , także trenujemy dalej i będziemy walczyć o jak najlepsze wyniki w tej rundzie.

Na jeszcze jedno pytanie odpowie nam lewy obrońca Mateusz Maczugowski.

Mateusz brakowało niewiele by wygrać to spotkanie. Co sądzisz o drużynie przeciwnej? Czy swoją gra awansują do A Klasy? Kogo byś wyróżnił z naszej drużyny po meczu?

Brakowało bardzo niewiele, przede wszystkim skuteczności. Po 1 połowie powinniśmy mieć przynajmniej 2 bramki więcej i w drugiej kontrolować mecz i wrócić z 3 punktami.Szkoda 2 bramki, która wpadła po ich najgroźniejszych elemencie gry, wrzucie z autu . Jeśli awansują to z taką grą A klasy nie zawojują. Wyróżnić trzeba cała drużynę, bez wyjątku. Za walkę, za walkę i za walkę.

Dzięki Panowie za odpowiedzi.

Zapraszamy serdecznie już w najbliższą sobotę na mecz z SRS Zamienie. SOBOTA godzina 14. WOJNA!!!!